Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
13 postów 95 komentarzy

Blog Roberta Grünholz

RobertGrunholz - www.rgrunholz.wordpress.com Urodzony w 1995, od 2007 zamieszkały w Szwecji. Publicysta, bloger, działacz spółdzielczy i studencki.

O Iranie i Saudach słowa dwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wróg i sojusznik, islamski fanatyzm w dwóch różnych wersjach, ale co to dla nas oznacza?

Arabia Saudyjska 

,,Jakkolwiek, od lat 80-ych XX wieku, Arabia Saudyjska eksportuje ideologię wahhabizmu na skalę światową; „od równin Afryki, przez pola ryżowe Indonezji, do muzułmańskich imigrantów w europejskich miastach, jeden może odnaleźć książki głoszące pojedynczą i tę samą doktrynę”. Tylko pod rządami króla Fahda (1982–2005) na promocję islamu wahhabickiego przeznaczono 75 miliardów dolarów. Środki zostały przeznaczone na ustanowienie 200 uniwersytetów islamskich, 210 islamskich centrów, 1500 meczetów, 2000 szkół dla dzieci muzułmańskich, w krajach islamskich i poza nimi. Dla porównania, w okresie 1980-1989, budżet ZSRR na cele propagandy zagranicznej wynosił 3.5-4 miliarda dolarów. Szkoły finansowane przez Saudów mają „fundamentalistyczny” program nauczania, wychowując generacje muzułmanów sunnickich „od Sudanu po północny Pakistan”. Od lat 80-ych, saudyjskie ambasady i placówki dyplomatyczne zostały oficjalnie zobowiązane do promocji islamu wahhabickiego w postaci centrów islamskich, stowarzyszeń i tzw. instytutów, jak i budowy meczetów sunnickich w krajach niemuzułmańskich.”

,,Nauki i pisma uczonych wahhabickich są widziane jako główna siła odpowiedzialna za powstawanie wielu radykalnych, sunnickich organizacji terrorystycznych m.in. al-Kaida, Boko Haram czy Państwo Islamskie.”

Za:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wahhabizm

 

Iran 

,,W wyniku ewakuacji żołnierzy Armii Polskiej z ZSRR w obozach dla wojskowych i ich rodzin, utworzonych w Iranie, znalazło się około 116000 Polaków (w tym 45000 osób cywilnych, wśród nich 13000 dzieci do lat 14). Do Meshhedu przybyły m.in. dzieci z polskiego sierocińca w Aszchabadzie w Turkmenistanie; z obozu w Bandar-e Anzali (zmarło tu 650 osób) kierowano wojskowych do Iraku, a ludność cywilną do obozów w Teheranie lub poza granice Iranu (przez obóz przejściowy w Ahwazie – do Afryki brytyjskiej, Palestyny i Indii).

3 kwietnia 1942 w Teheranie powstała Delegatura Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej Polskiego Rządu na czele z Wiktorem Styburskim. W ramach Delegatury działał m.in. Wydział Społeczny (z referatem szkolnym i kulturalno-oświatowym). W tym samym miesiącu powołano Ekspozyturę Delegatury w Isfahanie, w lipcu 1942 – w Ahwazie, a w listopadzie 1942 – w Meshhedzie.

Dziećmi uchodźców polskich, które kierowano do sierocińców w Teheranie i Isfahanie (wysyłano tu głównie dzieci do lat 7) zajęły się różne europejskie zgromadzenia zakonne lub misje protestanckie. W Teheranie ss. urszulanki polskie utworzyły trzy szkoły polskie, a ss. nazaretanki prowadziły Ochronkę im. Saperów Karpackich i szkołę powszechną dla 70 polskich sierot (w maju 1944 nastąpiła ewakuacja sióstr i dzieci do brytyjskiej Afryki).

Do Isfahanu, zwanego miastem polskich dzieci, w latach 1942–1945 przybyło 2590 polskich sierot (w dowód wdzięczności zostały ufundowane dwie tablice pamiątkowe – w 1943 w kaplicy ss. szarytek, w 1944 – w kościele ormiańsko-katolickim Matki Boskiej Różańcowej na Dżulfie). Dla polskich dzieci utworzono tu 21 placówek opiekuńczych, pedagogicznych i zdrowotnych, m.in. przedszkola, szkoły powszechne, dwa gimnazja, sanatorium. Organizował je m.in. ks. Franciszek Tomasik, opiekun dzieci, duszpasterz i katecheta; działał on wspólnie z urszulankami Marią Aleksandrowicz i Anną Tobolską, które pracowały w sanatorium dla dzieci do 1944, a następnie wyjechały z dziećmi do Nowej Zelandii.

W 1942 w Teheranie powstało Towarzystwo Studiów Irańskich, które miało na celu zapoznanie przebywających tu polskich pracowników naukowych z historią i kulturą Iranu. W latach 1942–1944 Towarzystwo przeprowadziło 90 wykładów iranoznawczych. W wydawnictwie Towarzystwa znajduje się zestawienie druków polskich, które ukazały się w tym czasie w Iranie.”

Za:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stosunki_polsko-ira%C5%84skie

 

Arabia Saudyjska to nasz obecny sojusznik i zaufany partner NATO. Posiada jedną z najnowocześniejszych armii na świecie. Od wielu lat destabilizuje Bliski Wschód, każąc przy tym Europejczykom płacić za efekty prowokowanych i podsycanych przez siebie konfliktów. W momencie, gdy Europejczycy pomagają uchodźcom uciekającym między innymi z powodu polityki Saudów, oni sprzedają Europie surowce naturalne i tym samym za pieniądze europejskiego podatnika szerzą najgroźniejszy odłam islamu na świecie.

Iran to obecny wróg Stanów Zjednoczonych, Izraela i podległych im krajów. Poza historykami nikt nie pamięta, kiedy ostatnio wypowiedział wojnę innemu państwu. Od ponad stu lat desperacko broni swej niepodległości i surowców przed zakusami firm naftowych Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Francji. Nierzadko nieelegancko i niehonorowo, ale zawsze niczym dzikie zwierzę pozbawione drogi ucieczki i zmuszone do zaatakowania człowieka. Jest kreowany na światowego wroga z powodu rzekomych prób pozyskania broni jądrowej. Kraje, które nie podpisały traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, a mimo tego ją posiadają, to Izrael, Pakistan, Indie i Korea Północna. Do tego grona Iran nie bez powodu nie należy.

Polacy są przeciwni kupowaniu surowców od Rosji i Iranu, ale nie przeszkadza im za to wahhabicki gaz, ze sprzedaży którego zyski pośrednio posłużą do podkładania bomb na europejskich lotniskach. O tempora, o mores!

 

Oficjalny blog

rgrunholz.wordpress.com

Oficjalny profil publiczny Facebook: https://www.facebook.com/grunholz.robert/

Robert Grünholz

KOMENTARZE

 • @
  Iran - Ziemia Aryjczyków

  https://www.youtube.com/watch?v=MzMgk8ofKf0
 • Rosja współpracuje z USA.
  "Polacy są przeciwni kupowaniu surowców od Rosji i Iranu, ale nie przeszkadza im za to wahhabicki gaz, ze sprzedaży którego zyski pośrednio posłużą do podkładania bomb na europejskich lotniskach."  A jeszcze smutniejszy jest fakt, że Rosja zacieśniła przyjazne stosunki z wahhabickimi mordercami i odsunęła się od niedawnego sojusznika, Iranu.

  Być może słusznie Polacy są przeciwni kupowaniu gazu od Rosji.

  https://iranian.com/2018/10/03/iran-says-saudi-arabia-russia-violated-opec-deal-on-output-cuts/
 • @AgnieszkaS 17:49:57
  HORROR !! NERWOWO chorym NIE PATRZEĆ! Dziennikarze z Turcji właśnie przysłali zdjęcia z części ciała zmarłego dziennikarza ... Okropne zdjęcie ... Jego skóra została usunięta z twarzy, wszystkie kończyny i narządy płciowe zostały odcięte ... Horror!

  https://pp.userapi.com/c846221/v846221201/11b53a/5sMAV5J0T5E.jpg
  https://pp.userapi.com/c849324/v849324201/a3ecf/AUE0_IOBOzo.jpg

  https://pp.userapi.com/c852016/v852016035/2a7cb/OOYBW_7XqIo.jpg

  Szef CIA - Mówiąc o możliwych sankcjach wobec Arabii Saudyjskiej, Pence powiedział, że decyzję podejmie Donald Trump
 • @kula Lis 67 18:01:22
  Panie kula Lis:

  Może by tak podesłać te zdjęcia Zygmuntowi Białasowi i Tiamat, a Tiamat w szczególności. Ona się tak rozczula nad Rosją i Saudyjczykami.


  Pozdrawiam!
 • Autor
  Polecam esej, którego autorem jest Srdja Trifkovic:

  https://www.chroniclesmagazine.org/prince-mbs-a-good-mohammedan/
 • @AgnieszkaS 18:42:59
  Ja mam u niego wiecznego bana. Skopiuj i mu podeślij. Pzdr!
 • @kula Lis 67 18:01:22
  Chryste Panie!!!

  Zalogowałam powtórnie po jakimś czasie i mi się te zdjęcia wyświetliły, na co zupełnie nie byłam przygotowana. Potworność, brak słów.
 • How nice!!
  https://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/jamal-khashoggi-mike-pompeo-saudi-arabia-mohammed-bin-salman-saudi-arabia-mbs-murder-a8589576.html
 • @kula Lis 67 18:01:22
  A propos tych fotek, część pochodzi z Egiptu
  https://www.albawabhnews.com/2675266
  A część z Meksyku. Wojny narkotykowe pochłaniają co roku tysiące ofiar. Szacuje się, że od początku wojny proklamowanej przez prezydenta Calderona do 2011 w Meksyku śmierć poniosło już ponad 43 tys. osób
  https://en.wikipedia.org/wiki/Colima_Cartel
  Od połowy lat 70. XX w. głównym surowcem eksportowym Meksyku jest ropa naftowa. Prawie 70% dochodów z eksportu kraju pochodzi właśnie ze sprzedaży ropy naftowej, która jest dostarczana głównie do Stanów Zjednoczonych.
 • @fretka 08:30:03
  https://www.google.pl/url?sa=i&source=imgres&cd=&ved=2ahUKEwilu7rbmrDeAhWN66QKHQPeBRwQjxx6BAgBEAI&url=https%3A%2F%2Fforum.deathaddict.com%2Fthreads%2F2-cops-facial-flaying.10478%2F&psig=AOvVaw0P-T9CHqXMd6Sh7At-EhZf&ust=1541059065949711
 • @trojanka 09:11:26
  Na Twitterze było więcej tych zdjęć. Okropnie zmasakrowane...
  A golę babki moderatorzy szybko ukrywają i usuwają. Nawet Lucy, pierwszą damę paleoantropologii wywaliły, bo nie miała biustonoszu.
 • @fretka 09:28:06
  Te zdjęcia były zamieszczone na tureckim i rosyjskim portalu.
 • @AgnieszkaS 18:42:59
  Dołóż temu kapusiowi i akolicie ubeckiej prukwie z Antypodów Tiamat Białasowi, że mu w pięty pójdzie.
 • @AgnieszkaS 18:42:59
  Turcja podała swoją wersję zabójstwa Chaszodżdżiego. Ciało saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego zostało poćwiartowane i zniszczone po uduszeniu w konsulacie generalnym Arabii Saudyjskiej czytamy w oświadczeniu prokuratury w Stambule. Służby porządkowe podkreśliły, że morderstwo wcześniej zaplanowano. Podkreślono, że negocjacje z saudyjskim prokuratorem Saudem Al-Muadjibem, który przybył do Turcji, nie przyniosły rezultatów. „Strona saudyjska nie odpowiedziała na nasze pytania na temat planu morderstwa, nazwiska miejscowego wspólnika przestępcy, miejsca ukrycia ciała" czytamy w oświadczeniu.
 • @AgnieszkaS 18:42:59
  Saudyjski dziennikarz zarejestrował swoją śmierć? Śmierć saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego miała zostać nagrana za pomocą jego zegarka poinformowały w sobotę tureckie media. Chaszodżdżi miał włączyć dyktafon w swoim Apple Watchu tuż przed wejściem do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule. Dżamal Chaszodżdżi, który mieszkał w USA i pisał dla „The Washington Post", udał się 2 października do saudyjskiego konsulatu w Stambule i od tego czasu ślad po nim zaginął. Tureckie media twierdzą, że miał on zostać zamordowany w placówce dyplomatycznej, a jego rozczłonkowane zwłoki zabrano z Turcji samolotem. Teraz pojawiły się nowe informacje o dowodach w sprawie zniknięcia Saudyjczyka. Według „Sabah" tureckie służby dysponują nagraniami z wizyty Chaszodżdżiego w konsulacie. Z informacji źródeł gazety wynika, że wykonał je sam dziennikarz. Po wejściu miał on nagrywać to, co działo się w środku przy pomocy smartwatcha. Zapis została przesłana na jego telefon komórkowy oraz chmurę danych. Telefon Chaszodżdżi zostawił swojej narzeczonej. W taki sposób służby weszły w posiadanie nagrania audio z przesłuchania, tortur i momentu zabicia dziennikarza. Arabia Saudyjska zaprzecza, że ma jakikolwiek związek z zaginięciem dziennikarza i twierdzi, że opuścił on konsulat.


  Ps...Przyjaciele bandytów są także bandytami. Te tępe araby są do tego stopnia głupie, że myślą że każdy jest na ich poziomie inteligencji i uwierzy w te brednie, że wyszedł z konsulatu w 4 reklamówkach wyszedł takie bajki tępaki to możecie wciskać tym z USA i tępym syjonistą. Imbecyle do kwadratu. A może Waszyngton ma już dość przyjaźni z rodziną królewską Arabii Saudyjskiej i szuka pretekstu?
 • @AgnieszkaS 18:42:59
  Liberalny dysydent czy islamista: kim tak naprawdę był zabity saudyjski dziennikarz? Sytuacja wokół zabójstwa dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego nie wpłynęła na przygotowania do wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina w Arabii Saudyjskiej powiedział Sputnikowi rzecznik prasowy rosyjskiego przywódcy Dmitrij Pieskow. Prezydent Rosji i król Arabii Saudyjskiej odbyli w zeszły czwartek rozmowę telefoniczną, w czasie której Salman ibn Abd al-Aziz Al Su'ud poinformował rosyjskiego lidera o działaniach mających na celu wyjaśnienie zabójstwa Chaszodżdżiego. Tymczasem, jak pisze brytyjski Sunday Express, powołując się na swoje źródło, Chaszodżdżi szukał w ostatnim czasie dowodów na użycie przez Arabię Saudyjską broni chemicznej w Jemenie. Miał o tym opowiedzieć gazecie bliski przyjaciel zmarłego. Oprócz tego źródło w brytyjskim wywiadzie przekazało, że resort wiedział o tym, iż w pierwszym tygodniu września „coś się działo". „(…) Były to najpierw polecenia złapania pana Chaszodżdżiego i przywiezienia go z powrotem do Arabii Saudyjskiej w celu przesłuchania" powiedział rozmówca gazety. Inne wysoko postawione źródło poinformowało, że brytyjscy specjaliści z MI6 radzili kolegom z Arabii Saudyjskiej wycofać się z operacji, ale ci ich nie posłuchali. iężko będzie się rozeznać, o co w tym wszystkim chodzi — taką opinię wyraził na antenie radia Sputnik politolog, ekspert ds. problemów krajów Bliskiego Wschodu i Kaukazu Stanisław Tarasow.
  Myślę, że nieprzypadkowo właśnie brytyjskie media zaczynają «nakręcać» tę historię, podając coraz to nowe sensacyjne szczegóły. Ogólną kanwą rozważań jest to, że wyszedł on na jakieś źródło lub kanał informacji, co stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Arabii Saudyjskiej, dlatego został zlikwidowany. W dalszym ciągu nie ma jednak wyczerpującej wersji wydarzeń. Trudno powiedzieć, komu mogło na tym zależeć, Brytyjczycy przedstawiają tylko różne wersje, w dumnym milczeniu zastygli i Amerykanie. Tymczasem Turcy zachowują się bardzo aktywnie. Wykorzystują to wydarzenie nie tylko dlatego, że do tragedii doszło na ich terytorium, ale przede wszystkim wystawiają najwyraźniej jakiś rachunek Arabii Saudyjskiej. Może to być związane z wieloma aspektami ich wzajemnych stosunków. I właśnie dlatego wydaje mi się, że Rosjanie postępują bardzo mądrze, zajmując ostrożne stanowisko wobec wszystkich tych doniesień" podkreślił politolog. Przypomnijmy saudyjski dziennikarz zaginął 2 października w Turcji. Doszło do tego po tym, jak wszedł do Konsulatu Generalnego Arabii Saudyjskiej w Stambule. Po zniknięciu Chaszodżdżiego Rijad twierdził najpierw, że opuścił on budynek konsulatu. Później media rozprzestrzeniły komunikat prokuratora generalnego kraju, że według wstępnych danych Chaszodżdżi nie żyje, a do jego śmierci doprowadziła kłótnia z pracownikami placówki dyplomatycznej. W związku z tą sprawą w Arabii Saudyjskiej zatrzymano 18 osób. Dżamala Chaszodżdżiego przedstawia się jako opozycjonistę, który stracił życie za swoje reformatorskie i postępowe idee. Tymczasem rzeczywistość okazuje się bardziej złożona. Francusko-syryjski politolog Bassam Tahhan i specjalista ds. islamu z francuskiego centrum badawczego CNRS w wywiadzie dla Sputnika opowiedzieli o islamistycznych przekonaniach dziennikarza zabitego w stambulskim Konsulacie Generalnym Arabii Saudyjskiej. „Dżamal Chaszodżdżi opowiadał się za politycznym islamem. Nie był zwolennikiem systemu świeckiego, chociaż nazywał siebie człowiekiem nowoczesnym" powiedział Bassam Tahhan.
  Przynależność do zakazanej w Rosji organizacji „Bracia Muzułmanie", bliskie kontakty z Osamą bin Ladenem i popieranie ideologii islamistycznej Chaszodżdżi był nie tylko dziennikarzem współpracującym z „Washington Post". Chociaż mieszkając w Stanach Zjednoczonych, pisał krytyczne artykuły o saudyjskich władzach i księciu Muhammad ibn Salmanie, to miał swoje drugie oblicze. „Jego przynależność do ogromnej rodziny saudyjskiej, wykształcenie i to, że przez wiele lat obracał się w wyższych sferach władzy w Rijadzie, sprawiło, że był jednym z baronów tego ruchu" powiedział Karim Ifrak, islamoznawca i pracownik Krajowego Centrum Badań Naukowych Francji (CNRS).
  Międzynarodowa organizacja islamistyczna „Bracia muzułmanie" została założona w 1928 roku w Egipcie. Jej członkowie twierdzą, że walczą z „tyranią świeckiego Zachodu" i „ślepym naśladowaniem modelu europejskiego" na muzułmańskiej ziemi. Jak uważają eksperci zapytani o opinię przez Sputnik France, poglądy polityczne Dżamala Chaszodżdżiego były bardzo odległe od zachodniej demokracji.


  Ps...Despocie despotyzm nie przeszkadza. Obaj podobnie postępują. Przypuszczam, że jest to normalny sposób usuwania niewygodnych osób tylko tym razem sprawy z jakichś powodów nie zamieciono pod dywan. Może Wujek sam ma coś do Saudyjczyków a może Turcja? Kto wie. Biorąc pod uwagę, że najbardziej szczekają na ten temat brytyjskie gazety można obstawiać Wujka Sama. Zwłaszcza, że do polskich mediów przekaz też się przebił. Polskie media na ogół milczą jak zaklęte w sprawach niewygodnych dla Wujka Sama.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY